جستجو

45 نسخه قابل چاپ
هتـــل کوثـر اصفهان عنـــوان اوليـن هتل پنج ستـــاره، پنج گواهينامه بين المللــي کشـــور را بــــه خود اختصاص داد

هتل 5 ستاره بين‌المللي کوثر اصفهان طي سال گذشته موفق به دريافت پنج گواهينامه بين المللي شد و عنوان نخستين هتل پنج ستاره دارنده پنج گواهينامه بين المللي را در کشور از آن خود کرد. به گزارش روابط عمومي سازمان سياحتي و مراكز تفريحي سعيد سيد كاظمي مدير عامل هتل بين‌المللي کوثر اصفهان ضمن اعلام اين مطلب به خبرنگار ما گفت: اين هتل تا کنون موفق به کسب گواهينامه‌هاي (ISO 9001 & ISO 14001 & ISO 22000 & OHSAS 18001 & HACCP) IMS شده است. وي افزود: روند اجرايي و استقرار استاندارد هاي فوق از مهر ماه 86، پس از ماه ها تحليل و بررسي شرکت هاي مشاور و متخصص در زمينه استاندارد سازي و يکپارچه سازي سيستم هاي مديريتي و استاندارد هاي مربوط به مديريت کيفيت با انتخاب بهترين و کارآمدترين شرکت از ميان 97 رزومه ارسالي انجام گرفت.
وي از شناسايي و بررسي توانمندي ها و الزامات هتل منطبق با استاندارد هاي مديريت کيفيت، تشکيـل کميته راهبري و بررسي نياز هاي آموزشي مورد نياز کارکنان و برگزاري دوره‌هاي مربوطه، طراحي و استقرار سيستم، انجام مميزي داخلي و نهايي سازي جهت مميزي گواهينامه و دعوت از شرکت TQCSI استراليا جهت صدور گواهينامه به عنوان مراحل دريافت اين گواهينامه ياد کرد و افزود: بي شک هتل بين المللي کوثر اصفهان کسب اين موفقيت را مرهون حمايت بي دريغ و توجه دلسوزانه مسؤولان و خدمت شايسته و بي کم و کاست کارکنان خود مي‌داند.
مديرعامل هتل پنج ستاره بين‌المللي کوثر در ادامه گفت: در همين راستا هتل کوثرنسبت به برگزاري دوره هاي آشنايي با مباني سيستم مديريت يکپارچه ،آشنايي با مستند سازي سيستم مديريت يکپارچه، آشنايي با کنترل نقاط بحراني در صنايع غذايي، آشنايي با نرم افزار PHA-PRO جهت ارزيابي سي.سي.پي موادغذايي و مميزي داخلي سيستم مديريت يکپارچه (آي.ام.اس) شامل 5464 نفر ساعت آموزش اقدام نمود.
سيد کاظمي بررسي مجدد فعاليت هاي شرکت بر اساس اهداف سازمان و رفع کاستي ها، ايجاد شفافيت در فرآيندها و شاخص هاي شرکت، جلوگيري از انجام مجدد کارها به واسطه تعريف پذير شدن فعاليت هاي برنامه ريزي شده هتل و سيستماتيک کردن آن ها، کاهش هزينه ها، ايجاد اطمينان و اعتماد در رده هاي مديريتي و کارکنان هتل و افزايش زمينه و توان رقابتي آن در عرصه بين الملل را از جمله مهم ترين دستاوردهاي دريافت اين گواهينامه و طي مراحل اخذ آن دانست و گفت: هتل بين المللي کوثر در آينده با بهره مندي از اين دستاوردها در راستاي رسيدن به اهداف خود گام بر خواهد داشت.
وي با اشاره به واگذاري اين پروژه به شرکت انديشمندان کوشا سپاهان اعلام کرد: شرکت مذكور که يکي از برجسته ترين شرکت هاي بين المللي در زمينه مشاوره آموزشي، طراحي و استقرار سيستم هاي مديريت محسوب مي شود، بيش از 15 سال سابقه فعاليت در اين زمينه را دارد و همچنين مدارک و مدارج ويژه اي را در اين خصوص کسب کرده است. وي افزود: هتل بين المللي کوثر اصفهان از ميان بيش از 50 شرکت مجري موجود، پروژه تحقيقاتي ارزيابي سيستم مديريت و استقرار گواهينامه هاي بين المللي مذکور خود را به شرکت انديشمندان کوشا سپاهان واگذار کرد. سيد كاظمي اظهار داشت: هتل بين المللي کوثر به عنوان يکي از اثر بخش ترين واحدهاي ارايه دهنده خدمات اقامتي در کشور، همواره ارتقاء، پيشرفت و توسعه به روز را در دستور کار خود داشته است و در همين راستا با طي مراحل لازم اقدام به دريافت گواهينامه هاي معتبر جهاني کرد و شمار گواهينامه هاي خودرا به عدد پنج افزايش داد. از اين طريق هتل بين المللي کوثر علاوه بر انجام رسالت اساسي خود که ارايه سرويس و خدمات باکيفيت به مشتريان است، در بازار هاي جهاني و عرصه هاي بين المللي نيز از ديگر رقباي خود پيشتاز تر و پيشگام تر بوده و قادر خواهد بود بيش از پيش خود را با نقش آفرينان صنعت گردشگري همتراز نمايد. وي ادامه داد: دريافت گواهينامه هاي بين المللي هتل کوثر در واقع تأييديه اي بر اعتبار اين مجموعه و صحه گذاردن بر کيفيت خدمات هتل است.
به گزارش روابط عمومي سازمان سياحتي و مراكز تفريحي مدير کنترل و تضمين کيفيت هتل کوثر و نماينده مديريت اين هتل در گواهينامه ايزو 9001 نيز در اين باره گفـت: تفکر پياده سازي استانداردهاي بين المللي در عرصه صنعت گردشگري کشور و جهان از انگيزه‌هاي ديرين اين مجموعه بوده است که خوشبختانه هم اکنون با بهره گيري از حمايت هاي اثر بخش مدير عامل هتل و ديدگاه توسعه مدارانه و آينده نگرانه ايشان بستر‌هاي لازم خود را به دست آورد، در ادامه گام هاي اوليه هتل در اين راستا با قدرت و قوت هر چه تمام تر به تحقق اين مهم پرداخته و مسأله نهادينه کردن مقوله استاندارد سازي را در دستور کار خود قرار داد و با جديت تمام پيگيري کرد.
مير شاهزاده خاطر نشان ساخت: معيار اساسي انتخاب مشاور دراين خصوص بر مبناي تجربه و تخصص مجموعه مشاور و سابقه اجرايي آن بوده و تأييديه سازمان هاي مرتبط در حوزه استاندارد سازي نيز مد نظر قرار گرفته است. وي پشتکار قابل تحسين مجموعه کارکنان شرکت انديشمندان کوشا سپاهان را در راستاي عملياتي کردن اين پروژه و به نتيجه رساندن آن پيش از زمان مقرر مورد يادآوري قرار داد و اظهار داشت: به واسطه برآيند تلاش ها و حمايت هاي صورت گرفته هتل بين المللي کوثر از 28 اسفند ماه 86 به عنوان اولين هتل پنج ستاره داراي پنج گواهينامه استاندارد بين المللي در عرصه صنعت گردشگري کشور اعلام حضور کرد.
مدير کنترل و تضمين کيفيت هتل کوثر، استقرار اين استاندارد ها پيش از زمان مورد انتظار را بسيار قابل توجه دانست و گفت: بر اين اساس کليه الزامات مربوطه علي رغم مشکلات موجود و فرصت زماني محدود تهيه شده و تلاش شد تا شرايط هتل با الزامات استاندارد منطبق شود.
وي با اشاره به اين که بي شک کسب اين موفقيت منجر به افزايش ميزان رضايت مندي مشتريان خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر اين اقدام سطح اعتماد مشتريان را از ارايه خدمات دو چندان کرده است. وي تأکيد کرد: به دليل جديد بودن استقرار اين سيستم، نتايج حاصل از آن هنوز قابل ارزيابي نيست و تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري نيز مراحل تکميلي آن انجام خواهد شد.

 
صفحه اول
درباره ما
آرشيو مجله
آرشيو سايت
اشتراک مجله
العربية
English Section
 
 

فهرست مسافران 45

 
 
 
در گفتگو با نمايندگان مجلس مطرح شد: سهم ايران از اقتصاد و توريسم اندک است  
هاتفي معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي کشور: نداريم ... نمي توانيم ...  
سناريوي نافرجام و ادامه دار آمارگيري در گردشگري ايران  
افزايش 15 درصدي هزينه ي حج امسال  
چالش هاي گردشگري مجازي در ايران  
برج قابوس يکي از نمادهاي جهاني است  
وقايع اتفاقيه  
و اينک آپادانا  
جاذبه هاي اکوتوريسم (محورهاي گردشگري در طبيعت) شهرستان بجنورد  
تعبير روياي کودکي کريس دي برگ در ايران  
قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري: نيروهاي متخصص و اعتبارات در حوزه ي ميراث فرهنگي افزايش يافته اند  
نخستين جشنواره برترين هاي صنعت گردشگري برگزار مي شود  
منابع گردشگري طبيعي جزيره هرمز  
راه اندازي خطوط هوايي خارجي از اروپا به کيش در دست مذاکره است  
ترفند جديد قزاقستان براي معرفي شرکت‌هاي هواپيمايي  
اختلاف نمايندگان فروش بليت و شرکت رجا از سر گرفته شد  
بدون ارتباط با بانکداري جهاني، گردشگري الکترونيک معنا ندارد  
گزارش سفر به ارمنستان  
الگوهاي توسعه توريسم  
شهر هخامنشي «مَتِزيش» به خطر افتاده است  
وظيفه ي سازمان ميراث فرهنگي حفاظت از کتيبه ي خارک بود که در اين باره اهمال کرد  
در پي دستور دادستان کل کشور براي پيگيري تخريب کتيبه ي خارک بيان شد: اين حرکت بر نظارت يکي از مهمترين نهادهاي کشور بر رويدادهاي جامعه صحه مي گذارد  
جشنواره گل بابونه در اردبيل برگزار شد  
مفهوم جهاني شدن  
شوراي هماهنگي گردشگري  
مهندس فروزنده رئيس بنياد مستضعفان: «صنعت هتلداري کشور استاندارد تعريف شده ندارد.»  
هتل هاي زنجيره اي  
روستاي زيارت استان گلستان صاحب هتل شد  
25 درصد افزايش نرخ هتل ها در نوروز کاهش نيافته است  
تعطيلات و بازار سياه فروش بليت هواپيما !  
دبير جامعه هتل داران استان گيلان: استانداردسازي هتل ها در مدتي کوتاه محقق نمي شود  
استاندارد سازي هتل ها  
آسماني ديگر در اصفهان  
تجارت در سايه ميهمان نوازي  
گردشگري و آمار  
مرجان هاي دريايي از جزاير جنوبي کشور به سرقت مي روند  
هتـــل کوثـر اصفهان عنـــوان اوليـن هتل پنج ستـــاره، پنج گواهينامه بين المللــي کشـــور را بــــه خود اختصاص داد  
سيستم يکپارچه اي. ام. اس در هتل عالي قاپو  
برگزاري همايش بين المللي گردشگري فضايي در فرانسه  
توريسم فضايي و واقعيت ها  
مالزي سومين مقصد برتر گردشگري پزشکي دنيا شد  
Persepolis was the sparkling jewel of the Persian Empire  
Visa-free Iran trips for D-8 citizens  
Isfahani Artists Received UNESCO Seal of Excellence  
Saudis Open Hotel for Women Only  
Launching Intangible Heritage Studies Center in Saad Abad  
Norwegians love Swimming in Caspian Sea & Persian Gulf  
 
 

© Copyright 2009 www.mosaferan.ir

درباره ما | اشتراک مجله | آرشيو مجله | آرشيو سايت | اشتراک مجله